Epoksīda masīvkoka galdi un virtuves virsmas.
Epoksīda galdi ir populārs un radošs veids, kā pārveidot parasto koksni par satriecošām mēbelēm. Epoksīda sveķi ir sintētisks materiāls, ko var izliet virs koka, lai izveidotu gludu, spīdīgu un izturīgu virsmu. Epoksīda galdiem var būt dažādi dizaini, krāsas un efekti atkarībā no jūsu vēlmēm un prasmēm.
Pirms epoksīda galdu izgatavošanas, atcerieties, ka koksnei ir jābūt kaltētai - sausai, ieteicamais 6-10%. Kāpēc tam ir nepieciešams nožūt? To izskaidros daži no šiem iemesliem:
- Izraisa burbuļus un neļauj sveķiem pareizi sacietēt, kā rezultātā tiek iegūta lipīga vai mīksta apdare
- Neļaujiet sveķiem labi savienoties ar koksni, izraisot epoksīda slāņa lobīšanos un samazinot izturību
- Izplešanās vai saraušanās, izraisot galda virsmas plaisāšanu vai deformāciju
- Mākoņo vai maina sveķu krāsu, ietekmējot galda izskatu
Izpildiet norādījumus uz iepakojuma, lai izmērītu un sajauktu pareizo epoksīdsveķu un cietinātāja attiecību plastmasas traukā. Labi samaisiet, līdz nav duļķainums. Maisiet līdz brīdim, kamēr paliek dzidrs, caurspīdīgds, tad pievienojiet dažus pigmentus vai krāsvielas, ja vēlaties ietonēt epoksīdsveķus.
Daudzu epoksīda slāņu ielešana palīdz Jūsu galda virsmai sasniegt nepieciešamo cietību. Ideāls biezums katram epoksīda slānim ir 3-4 cm. Katru nākamo epoksīda kārtu lejot, vēl pirms iepriekšējais slānis pilnvērtīgi sacietējies. Iesakām pirms atkārtotās liešanas viegli uzslīpēt un attaukot ar vaitspirtu. Lai savstarpējiem slāņiem būtu labāka salipšana un no galda sāna nemanītu pāreju, līniju no viena epoksīda slāņa uz otru. Protams var lietot dziļajai liešanai domātos epokīdus, kas būtu līdz 10 cm, tad būtu jāuzmanās no epoksīda pārkaršanas.
Jo biezāku epoksīda sveķus ielej, jo ilgāks laiks nepieciešams, lai tas sacietētu. Tā rezultātā, lai to pareizi apstrādātu, ir svarīgi zināt katra slāņa žāvēšanas laiku.
Pēc tam iespējams izmantot plastmasas loksnes vai kartonu, lai novērstu putekļu un gružu pielipšanu galda virsmai. Atstājiet pārliktu to pāri esošajai virsmai, parasti sākot no 24 stundām, kas nepieciešamas pilnvērtīgai polimerizācijai. Atkarīgs no epoksīda veida un telpas temperatūras.
Kad epoksīda galda virsma ir sacietējusi, polimerizējusies. Noslīpējiet galda virsmu un malas ar dažādu abrazīvo smilšpapīru, sākot no rupja līdz smalkam. Lai nebūtu negludumu un citu radušos defektu, kas bijuši liešanas procesā. Izmantojiet slīpmašīnu, lai iegūtu ātrākus un vienmērīgākus rezultātus. Noslaukiet visus putekļus ar mitru drānu vai vaitspirtu.
Epoksīda galda izmaksas ir atkarīgas no vairākiem faktoriem. Koka, galda dizaina, lieluma, epoksīdsveķu veida, citu nepieciešamo pielietoto materiālu un instrumentu veida.